ДР МИЛЕНА СЕВЕРОВИЋ ГОВОРИЛА НАШИМ ЂАЦИМА О ПРЕПЕВУ ХЕСЕОВИХ ПЕСАМА

„Сликарева радост“ је назив збирке песама Хермана Хесеа, које је са немачког језика превела др Милена Северовић Гашпарић.

То је био повод да Милена Северовић дође у нашу Гимназију и говори ђацима.

Хермеан Хесе, његов животни пут, изражајна средства које је користио, изазови,  методологија којом је препeвавала поезију овог великог немачког уметника- су неке од теме о којима су ђаци слушали. Наша гошћа је и песникиња, па је лепо и убедљиво дочарала гимназијалцима како  је за превођење поезије важно владање „поетским говором“.

Овом својеврсно мултидисциплинарном часу су присуствовали ђаци сва 4 одељења трећег разреда и два одељења матураната.

Милена Северовић је као гост предавач одржала час филозофије, српског језика и књижевности, немачког језика на велико задовољство великог броја ученика који су у холу школе слушали Хесеове стихове, али и о Гетеу, Хандкеу…

Часу су присуствовали професори српског језика и књижевности, професори историје, немачког језика, филозофије и библиотекари школске библиотеке.

Велико хвала нашој суграђанки Милени Северовић. Уприличила је несвакидашњи догађај, који ће ђаци и професори Гимназије дуго памтити.

Људмила Ракочевић, професор филозофије

Фејсбук