ЂАЦИ У ПОСЕТИ ГАЛЕРИЈИ МАТИЦЕ СРПСКЕ У НОВОМ САДУ

Ученици трећег разреда наше Гимназије су посетили Галерију Матице Српске у Новом Саду.

Ризница националног блага, од непроцењиве уметничке и историсјек вредности се нашла пред очима наших ђака. „Шетња“ кроз 18. 19. и 20. век преко живописних и инспиративних дела поткрепљена уверљивим причама кустоса Иване Растовић је лекција за памћење. Преламање тема  из историје, географије, уметности, психологије, филозофије, српског језика вратила је ученике у неко прошло доба.

Матица Српска чува дела Уроша Предића, Паје Јовановића, Саве Шумановића и многих других. Зaвештање за будућности, сведочанство епохе и илустрација свог времена су се нашли и пред нашим ученицима.

Одушевљени оним што су видели и чули у Матици Српској гимназијалци су пуни  утисака, нових знања кренули из Новог Сада, у коме су провели леп дан.

Са ђацима су биле разредне старешине 3б и 3ц одељења, Весна Смуђа и Људмила Ракочевић.

Људмила Ракочевић, професор филозофије

Фејсбук