СЕНКА НА ПОСЛУ-ЗАНИМАЊЕ ПРОФЕСОР ИСТОРИЈЕ

Матуранкиња Мина Војкић би желела да постане професир историје.

Да би се уверила како изгледа овај посао провела је један радни дан у Гимназији, као „сенка“ професорки историје  Ани Шипицки.

Радни дан је провела са Аном Шипицки, која јој предаје историју, а и разредни старешина је Мини.

Боравила је у неколико одељења где је професорка ишла по распореду часова, видела је из другачије перспективе организацију рада у школи, како се  припрема и изводи настава, структуру часа…

Подржавамо ученике у избору занимања. Увек нас обрадује када је наставнички позив њихов избор, као што је случај са Мином.

„Сенка на послу 2019“ се организује с намером да се матуранти из близине упознају аутентично професионално окружење и радне процесе занимања којим желе да се баве.

Овога пута „сенка“ је организована у нашој школи, што нам је посебно драго.

Хвала Ани шипицки што је Мини омогућила да један радни дан проведе са њом, и тако се увери какав је посао професорa историје.

Драгоцено искуство које ће утицати на Минину каријерну одлуку .

Тим ка каријерно вођење и саветовање

Фејсбук