Републичко такмичење из словачког језика за ученике средњих школа

21. маја 2022.године у Гимназији „Михајло Пупин“ у Ковачици организовано је Републичко такмичење из словачког језика за ученике средњих школа. И ове године су на такмичењу учествовали и средњошколци из Старе Пазове, ученици Гимназије „Бранко Радичевић“ и Економско-трговинске школе „Вук Караџић“ који похађају часове словачког језика се елементима националне културе. Ученици из Старе Пазове су били једини који словачки језик имају као факултативни предмет, а такмичили су се у рангу са осталим ученицима који словачки уче као матерњи језик. Наши ученици су освојили 4. и 5. место.

Национални савет словачке националне мањине је и ове школске године обезбедио превоз за све ученике који су учествовали на такмичењу, али и за оне који су само желели да посете Ковачицу, тако да је и ове године организован мини излет. Ученици су уживали у дивним тренуцима у Ковачици – престоници наивне уметности, а посетили су и чувену Галерију наивне уметности.

Владислава Хавран, проф. словачког језика и књижевности

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Скорашњи коментари

Архиве