ДАН БЕЗБЕДНОГ ИНТЕРНЕТА 2022 – САРАДЊА СА ОСНОВНОМ ШКОЛОМ „СИМЕОН АРАНИЦКИ“

Међународни Дан безбедног интернета обележава се од 2004. године дгугог уторка у фебруару уз  подршку Европске комисије. Овогодишњи слоган манифестације  је „Заједно за бољи интернет“. Обележен је у више од 170 земаља света. Циљ је промоција сигурније и одговорније употребе онлајн технологија.

Поводом дана безбедног интернета ученице 1д одељења Маша Гаврановић, Невена Ковач и Ирина Јовановић, педагог Снежана Инђић, директор Мирослав Марковић, и професор рачунарства и информатике Душанка Галечић били су гости Основне школе „Симеон Араницки“ из Старе Пазове. За ученике четвртог и осмог разреда смо припремили разноврсне активности на тему безбедног интернета.

У понедељак 7. фебруара 2022. године  Ирина Јовановић и Маша Гаврановић су ученицима осмог разреда приказале презентације „Савети како да сачувате своју приватност на интернету“ и „Савети како да креирате јаку и безбедну лозинку“. Осмаци су били заинтересовани да провере јачину своје лозинке помоћу онлајн теста.  Попунили су упитник- лавиринт  на тему безбедности на интернету. На крају су  се обратили Снежана Инђић, педагог и Мирослав Марковић, директор наше Гимназије.  Они су ученицима осмог разреда,који су пред одлуком о наставку школовања, предочили предности гимназијског образовања:  опште образовање, учење више страних језика, занимљиви и мултидисциплинарни изборни програми. Гимназијалке су причале и о школском животу.

У четвртак 9. фебруара били смо у посети  одељењима четвртог разреда. Припремили смо презентацију „Безбедност на интернету“, коју је приказала  Невена Ковач и Каху квиз на исту тему.  Квиз је четвртацима био веома занимљив, а резултати су показали да су пажљиво слушали презентацију и да имају безбедоносне навике када су онлајн. Свесни су потенцијалних опасности од прекомерне и неконтролисане употребе интернета. Знају коме да се обрате уколико уоче опасности на мрежи.

Захваљујемо се Јасни Павловић Анић,педагогу ОШ „Симеон Араницки“ на позиву да заједно учествујемо у обележавању Дана безбедног интернета. Надамо се да смо допринели да интернет за нашу децу буде безбедније место  и да ћемо наставити сарадњу.

Душанка Галечић, професор рачунарства и информатике

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Скорашњи коментари

Архиве