Наша ученица Александра Дудић (1б) изабрана за Европску школу дебате

Од 2013.  године у Србији се спроводи програм Европска школа дебате. Намењен је средњошколцима из целе земље, траје неколико месеци, а подразумева обике, радионице, вежбе на којима се млади обучавају дебатовању.

Овогодишњи циклус је недавно почео. Од скоро 200 канидата изабрано је њих 20. Међу њима и  ученица 1б, Александра Дудић. Иако је тек започела гимназијско школовање, Алескандра је успела да прође строгу селекцију и уђе у групу. Обуке се већ одвијају, сваког викенда, за сада у онлајн формату. Теме су везане за дебате, вредости Европске Уније, а организује га и реализује ЕУ Инфо центар.

До пролећа ће се одвијати радионице, сусрети, вежбе, а тада ће полазници ове школе своја умећа аргументовања и елоквенције представити у Народној скупштини Републике Србије. Међу њима и наша Александра, којој честитамо на овом успеху, и радујемо се новим сазнањима и вештинама која ће на овај начин да стекне.

Браво Александра, поносимо се тобом.

Људмила Ракочевић, одељењски старешина 1б

Фејсбук