Међународни дан светлости

Први Међународни дан светлости обележен је 16. маја 2018. године. Унеско је одабрао овај датум како би се обележила годишњица емитовања првог ласерског зрака помоћу рубинског кристала 1960. године.

Међународни дан светлости посвећен је уважавању улоге светлости у животима грађана света како у областима науке, медицине, комуникације и енергије, тако и у сферама културе, образовања, уметности и одрживог развоја.

Нашим ученицима је тема светлости била веома инспиративна и надахнула их је на истраживања улоге и значења светлости у науци, филозофији, уметности, религији…

Бројним, садржајним и оригиналним  радовима приредили су занимљиву изложбу посвећену светлости. Квалитетом презентација,  фотографија, илустрација и литерарних радова, изложба привлачи пажњу. Изложба посвећена светлости представља део резултата заједничког рада  у оквиру изборних програма.

Похваљујемо наше ученике за истраживачки труд, свестраност приступа теми, квалитетне и креативне продукте заједничког стваралачког рада.

Фејсбук