НАШИ МАТУРАНТИ МЕЂУ НАЈБОЉИМА НА РЕПУБЛИЧКОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И ЈЕЗИЧКЕ КУЛТУРЕ

У недељу, 30. маја 2021. на Филолошком факултету у Београду одржано је Републичко такмичење из српског језика и језичке културе.

Нашу школу су представљали: Алекса Станковић IVа (ментор проф. Сандра Дроњак), Вукан Обрадовић IVд и Милица Младеновић IIIа (ментор проф. Мирјана Пешић).

Алекса Станковић и Вукан Обрадовић су, и поред јаке конкуренције, успели да освоје 2. место на овом највишем нивоу такмичењу из језика. С обзиром на ситуацију у којој се такмичење одвијало и напоре које су ученици, посебно завршних разреда, морали да уложе, изузетно смо поносни на успехе наших матураната.

Честитамо Алекси и Вукану и желимо им да наставе да негују љубав према језику и да нижу још много успеха у даљем школовању.

Сандра Дроњак, проф. српског језика и књижевности

Фејсбук