САТ ПРОГРАМИРАЊА

У периоду од 9. до 13. децембра 2019. године у нашој школи је подржана глобална иницијатива „Hour of Code“ (Сат програмирања). Организоване су едукативне радионице за ученике првог разреда.

Професорке рачунарства и информатике Весна Смуђа и Душанка Галечић , су им на почетку часа пренеле своја професионална искуства а затим су ученици користећи блоковско програмирање које се најлакше учи програмирали игрицу.

Сат програмирања је акција која се сваке године одржава друге недеље децембра а посвећена је промоцији програмирања посебно међу младима широм планете а ради сећања на познату програмерку, Греј Мареј Хопер. Данас је највећи број најпопуларнијих компјутерских програма, укључујући и Windows, базиран на проналаску „задивљујуће“ Грејс (како су је звале колеге).

Фејсбук