ПРЕДАВАЊЕ О ЗАГАЂЕЊУ ВОДА- ГОСТУЈУЋИ ПРЕДАВАЧ СА ПРИРОДНО МАТЕМАТИЧКОГ ФАКУЛТЕТА

У понедељак 29. октобра 2018. године у нашој Гимназији је одржано предвање „ЗАГАЂЕЊЕ ВОДА“.  Предавање је држала

Др Снежана Малетић  са Природно-математичког факултетеа у Новом Саду, департман за хемију, биохемију и заштиту животне средине.

Предавање је окупило велики број ученика, углавном матураната. Развијање еколошке свести и брига о природи је један од приоритета рада у нашој школи. Неки од ученика који су присуствовали предавању озбиљно размишљају да им  то буде и животни позив и да упишу Природно-математички факултет, хемију, билогију, заштиту животне средине.

Гостујући предавач  др Снежана Малетић је одржала веома занимљиву и поучну презентацију. У ишчекивању следеће прилике да је поново угостимо, захваљујемо јој се на предавању које је одушевило и ученике и професорке које су биле присутне. То су Душанка Савић, професор биологије и Мирјана Здравковић, професор хемије.