Гимназију посетили представници полиције и  одржали предавање „МАТУРА“

У понедељак 21. маја 2017. године Гимназију „Бранко Радичевић“  су посетили представници Министарства унутрашњих послова ПУ Стара Пазова, Драган Врањеш заменик командира Полицијске испоставе Стара Пазова и Зоран Красић, руководилац саобраћајног сектора у Полицијској станици Стара Пазова.

Повод  је акција „Матура“ која је намењена ученицима завршних разреда средњих школа. Представници полиције су нашим ђацима говорили о превенцији алкохолизма, о наркоманији, вршњачком насиљу и о безбедности у саобраћају.

Циљ ове својеврсне едукације јесте да се код младих људи ствара и негује свест о безбедности, да ученици воде рачуна о својој и туђој  сигурности у саобраћају али и у свим другим приликама.

Кроз неколико примера указали су на узроке саобраћајних удеса и изнели низ савета.  Безбедност и здравље ученика  су најважнији и зато  непосредно пред матурантске прославе треба говорити о овој теми…

Захваљујемо се представницима полиције на предавању. Било је врло поучно и корисно!

Прилог Радио телевизије Старе Пазове о овом догађају можете видети ОВДЕ

Тим за безбедност и здравље на раду