КАТАРИНИ КОСТИЋ УЧЕНИЦИ 3а У НАРОДНОЈ СКУПШТИНИ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ ДОДЕЉЕН СЕРТИФИКАТ ЗА ВЕШТИНУ ДЕБАТОВАЊА

У петак 20. маја 2016. године у Народној скупштини Републике Србије у Београду, одржана је свечаност на којој су додељени сертификат Евроспке школе дебатовања.  Међу двадесетак средњошколаца  из целе Србије који су добили сертификат  је и ученица гимназије „Бранко Радичевић“ Катарина Костић (3а).

KATARINAKATARINA 3

Катарина је од новембра 2015 године ангажована у дебатним клубовима и радионицама, где је вежбала и стицала вештине дебатовања, на различите теме везане за функционисање Европске уније. Како је показала изузетне вештине и напредак, Катарина се нашла међу најуспешнијима и додељен јој је сертификат за  стечене вештине дебатовања и знања о ЕУ.

Сертификат је Катарини Костић уручио Оскар Бенедикт, заменик шефа Делегације Европске уније у Републици Србији.

KATARINA 5KATARINA 1

На свечаности у Народној скупштини Републике Србије са Катрином је била и њена другарица из одељења Тамара Вуковић.

Пројекат су подржали Делегација Европске уније у Републици Србији, Информациони центар Европске уније и Отворена комуникација.

ЧЕСТИТАМО КАТАРИНИ КОСТИЋ НА ВЕЛИКОМ УСПЕХУ И ЖЕЛИМО ЈОЈ ЈОШ МНОГО ЗАНИМЉИВИХ И ИНСПИРАТИВНИХ ДЕБАТА У КОЈИМА ЋЕ ИСКАЗАТИ СВОЈЕ ВЕШТИНЕ И ЗНАЊА О ЕВРОПСКОЈ УНИЈИ.