Читајмо гласно по други пут у Гимназији

Друштво школских библиотекара Србије је и ове године организовало акцију „Читајмо гласно“ повод националног дана књиге, који се обележава 28. фебруара. Наша школа је ове године учествовала већ други пут у овој, надасве корисној и лепој акцији која нас подстиче да негујемо културу читања.

Поводом великог јубилеја, обележавања 60 година од Нобелове награде Иви Андрићу, ученице наше гимназије су у оквиру ове акције читале управо дела овог великана и Нобеловца. Овогодишње читање у школској библиотеци одвијало се под слоганом „За књигу време увек  траје“.

У читању су учествовали: Милица Чикош 4д (одломак  из романа „Проклета авлија“ ), Ивана Шаго 3а (одломак  из романа „Госпођица“ на словачком језику  -„Slečna“), Марија Радуловић 4д (одломак из романа „Проклета авлија“) и Јана Ушјак 2ц (одломак из романа „На Дрини ћуприја“).

Акција „Читајмо гласно“  одржана је у организацији школских библиотекара.

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Скорашњи коментари

Фејсбук