Међународни дан детета – 20.новембар

Међународни дан детета је годишњи међународни догађај који се обележава сваког 20. новембра. Установљен је од стране Генералне скупштине Уједињених нација 1954.године.

Овај дан промовише међусобну интеракцију и разумевање међу децом и добробит деце у свету. Обележава се да би се скренула пажња јавности на обавезе друштва према деци, као и на актуелне проблеме са којима се деца суочавају.

Тим вођени, гимназијалци су се укључили у обележавање овогодишњег Међународног дана детета. Ученице  3б разреда Тијана Паић и Марија Лучић направиле су пано на коме су нам приказале изреке и мисли познатих историјских личности. Једна античка мисао каже: „Највеће поштовање се дугује детету.“

Дружење у школској библиотеци било је занимљиво, протекло је у вредном раду и размени различитих искустава.

Спречавање насиља над децом и дискриминације, обезбеђивање равноправних услова за живот, здравствену заштиту, социјално благостање, доступно квалитетно образовање, додатну подршку, игру и дружење су задатак сваког од нас, а не само родитеља и запослених у институцијама.

Марина Василић, школски библиотекар

Фејсбук