Међународни дан толеранције – 16.новембар

Међународни дан толеранције обележава се сваког 16.новембра  почевши  од 1995.године. Овај дан поштовања толеранције прогласио је UNESCO у сврху подизања свести јавности о важности толеранције.

Наша школа је, у сарадњи са библиотекарима и педагогом, обележила  овај битан датум у циљу подизања свести о толеранцији код ученика. Ученици су имали задатак да напишу када су то поступали толерантно, задатак је био да се заврши реченица: „Толерантан сам када…“. Мноштво одговара ученика указује на то да поступају по принципима толеранције, да поштују, прихватају и уважавају друге.

Бити толерантан значи бити слободан, чврсто се држати својих уверења и прихватати да се и други држе својих. То значи прихватање чињенице да су људска бића природно различита у ситуацијама, говору, понашању и вредностима и да имају право да живе у миру и онакви какви јесу. Свако има право на различитост. Наша права су једнака правима других.

Толеранција се учи! Учимо сви заједно!

Фејсбук