МАТУРАНТКИЊА КАТАРИНА КОСТИЋ ОСВОЈИЛА ДРУГО МЕСТО НА РЕПУБЛИЧКОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И ЈЕЗИЧКЕ КУЛТУРЕ

У Тршићу, у Вуковој спомен школи, одржано је 27. маја 2017. године Републичко такмичење из српског језика и језичке културе за ученике средњих школа. Такмичење се организује у оквиру Ђачког Вуковог сабора, а организатори су Министарство просвете, науке и технолошког развоја, Друштво за српски језик и књижевност Србије и Вукова задужбина.

Катарина Костић, матуранткиња наше школе, освојила је друго место на Републичком такмичењу и својим пласманом обезбедила упис на Филолошки факултет Универзитета у Београду и Новом Саду. Катарина је током све четири године школовања учествовала на такмичењима из српског језика са својом менторком, професорком Сандром Дроњак, и по други пут је успела да оствари изузетан државни резултат и буде међу најбољима у Србији.

Катарини честитамо и желимо је још много успеха у даљем школовању.