Сергеј Савић (2а) полазник Истраживачке станице Петница – семинар ИСТОРИЈА

Сергеј Савић, ученик 2а одељења Гимназије „Бранко Радичевић“ боравио је недавно у Истраживачкој станици Петница.

Сергеј је полазник семинара историје и боравак у  Петници му је омогућио да се непосредно упозна са професијом историчара, да са својим вршњацима и менторима разговара о различитим темама везаним за ову науку. Организована су  предавања која су држали професори Филозофског факултета, одсек за историју Универзитета у Београду. Неке од тема су псеудоисторија, научна историографија, историја уметности…

Руководилац овог семинара је Душан Марковић, који је уједно и ментор. Свакодневна израда радова и задаци су остављали мало слободног врмена.Сергеј је успео да и то време искористи за стицање нових познанатсва, што је употпунило боравак нашег гимназијалца у Петници.

Гимназија „Бранко Радичевић“ деценијама сарађује са Истраживачком станицом Петница. Наши ђаци показују изузетне резултате, многи су полазници по позиву, неки од њих постају и предавачи…Сергеј Савић је одличан ученик, активан је и  успешан је у ваннаставним активностима, има многа интересовања, а једно од њих је историја.

Боравак у Петници  Сегеја је учврстио у жељи и намери да изучава ову област и даље.

Желимо му успеха у томе!