ИГОР МИРОСАВЉЕВИЋ СЕ ПЛАСИРАО НА РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИСТОРИЈЕ

16. априла 2016. године у Гимназија „Светозар Марковић“ у Новом Саду одржано је окружно такмичење из историје. На такмичењу је учествовало око 50 ученика гимназија и средњих сручних школа са територије Јужнобачког и Сремског округа.

Из наше Гимназије на окружном такмичењу је учествовало осморо ученика: Јелена Девић 1а, Сергеј Савић 1а, Александар Киковић 1а, Невена Бурсаћ 2ц, Игор Миросављевић 2д, Јована Милаш 3ц, Зоран Јовановић 4д и Александар Радуловић 4д. Са ученицима су у Новом Саду били и њихови професори: Гојко Вујачић и Ана Шипицки.

IMG_1291IMG_1292

IMG_1288Тестови су били веома захтевни а наши ученици су показали добро познавање историје. Од свих учесника окружног такмичења на републичко такмичење пласирало се троје ученика а један од њих је и наш Игор Миросављевић. Он ће учествовати на државном такмичењу које ће бити одржано 7. маја  у Новом Пазару.

Игору честитамо и желимо му пуно успеха на републичком такмичењу.