Најава такмичења „Дабар“

Дабар је међународно такмичење из рачунарске и информатичке писмености за ученике основних и средњих школа који су заинтересовани за различите области рачунарства и информатике.

Ученици наше школе други пут учествују на овом занимљивом такмичењу.

Школско такмичење „Дабар“ ће се одржати у нашој школи у периоду од 16. до 20. новембра 2015. године.

О терминима такмичења бићете накнадно обавештени.

Такмичење се реализује онлајн и траје 45 минута.Након тог времена систем за  тестирање се аутоматски затвара и чувају се резултати.

• Ученици средњих школа узраста 1. и 2. разреда учествују у категорију „Дабар“;
  • Ученици средњих школа узраста 3. и 4. Разреда учествују у категорију „Старији Дабар“.

Ученици који добро ураде задатке пласираће  се на државни ниво такмичења.

Уколико желите да учествујете на такмичењу пријавите се код професора рачунарства и информатике Весне Смуђа и Душанке Галечић.