TITLE

DESCRIPTION

Ученик генерације наше школе награђена у Новом Саду

У Новом Саду је одржана свечаност на којој су додељена признања и награде најбољим ученицима основних и средњих  школа у Војводини.

Међу најбољим ученицима је и ђак генерације наше гимназије Бранка Галечић. Она је као и остали најбољи од набољих ђака војвођанских школа добила на поклон плакету и кованицу с ликом знаменитих личности Србије.

Свечаност која постаје већ традиционална, је одржана у Техничкој школи „Милева Марић Ајнштајн“ и пријатној атмосфери и уз програм који су извели ученици музичке школе „Исидор Бајић“ из Новог Сада.

Свечаности су присуствовали представници Школске управе Нови Сад, АД „Политика“ која је дародавац и заменица министра просвете науке и технолошког развоја у Влади Републике Србије Снежана Марковић.

Бранка Галечић је у међувремену успешно урадила пријемни испит на Медицинском факултету Београдског Универзитета, и постала студент овог факултета.

Честитамо јој и желимо да и даље буде марљива и одговорна као и до сада.