Пројекат Dublino Europa Con Divisa

У уторак 21. септембра ученик наше гимназије Никола Недељковић учествовао је у реализацији последње активности пројекта Dublino Europa Con Divisa. У пројекту су учествовали ученици из Републике Србије, Хрватске и Словеније као и професори универзитета Камерино из Италије.  О пројекту Недељковић је рекао:

„ У последњем кругу активности осврнули смо се на прошлогодишња дешавања како на кризним подручијима тако и на глобалном нивоу. Споменута је тема Авганистанске кризе и потенцијалног новог таласа миграција у јужној Европи.

Успостављено је решење за грешке Даблинског споразума које су први пут уочене током једне од већих мигрантских криза 2015. године. Изгласани предлози о:

1. Појачаној контроли легалних мигранстих рута;
  2. Елиминиацији илегалних рута;
  3. Процесуирању кријумчара;
  4. Војним и хуманитарним интервенцијама у кризним регионима;
  5. Повећању броја мисија потраге и спашавања од стране обалски стража;
  6. Омогућавање образовања, медицинске неге, привременог смештаја за избеглице…

Сви изгласани предлози послати су парламенту Европске Уније  на разматрање“

Пројекат је реализован у виду онлајн конференције.

Фејсбук