Пројекат Dublino Europa con Divisa

Петка, 12. марта 2021. године, седам ученика наше гимназије, заједно са две професорке, учествовало је у пројекту  Dublino Europa con Divisa, у оквиру  програма ЕУ ,,Европа за грађане и грађанке’’. Главни циљ овог пројекта је управо оно што је и привукло наше ученике да учествују. У питању је укључивање младих у креирање нове Европске политике у вези са применом Даблинског споразума, допринос већем упознавању  ЕУ и  мотивисање ученика да буду директни промотери промена. Сам пројекат је осмишљен као драмска игра, у којој се ученици стављају у положај избеглице. Тим путем, не само да су стекли огромно знање због самосталног истраживања, него се у многима пробудила емпатија као и солидарност према избеглицама. Истраживали смо узроке миграција становништа, доживели појединачне приче и саосећали се са њима.  Реакције су биле и више него позитивне, а резултати се очекују сваког дана.

У пројекту су учествовали: Вук Петровић (2б), Никола Недељковић (2б), Сара Сладаковић (4ц), Милица Вујадин (4ц), Теодора Антонић (4д), Јулијана Јањић (4д), Милица Ракетић (4д), заједно са професроком Весном Смуђом и Дијаном Влаинић.

ученица

Милица Ракетић