Aкција „Читајмо гласно“

Поводом Националног дана књиге 28.2.2021. Друштво школских библиотекара Србије, организовало је по четврти пут акцију „Читајмо гласно“

Ове године акцији се придружила и наша школа. Читали смо у 5 до 12, што симболичбно представља крајње време да се окренемо неговању књиге и културе уопште. Читали смо у школској библиотеци. Циљ ове активности  јесте подстицање читања као и неговање матерњег језика, гимназијалци су  читали на српском и словачком. Наша акција одвијала се под слоганом „ЧИТАЈ ДА НЕ БИ ОСТАО БЕЗ ТЕКСТА“.

У читању су учествовали:  Лора Мершак 4а,  Клара Филип 2а, Тамара Црногорац 2д,  Јана Ушјак 1ц, Соња Савић 1ц. Због специфичне ситуације услед пандемије вируса Ковид 19, а водећи рачуна о безбедности акција је одржана у форми видео материјала у организацији школских библиотекара.

До следећег читања…читај!

Фејсбук