ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА

Европски  дан  језика  обележава  се  традиционално  сваког  26.септембра  широм  Европе. Наша  школа  већ  годинама  посвећује  пажњу  овом  догађају  укључујући  ученике  у  различите  радионице  с  циљем  да  истакне  важност  лингвистичке  разноврсности.

Професорка  информатике и  рачунарства  Душанка  Галечић  и  професорка  француског  и  латинског  језика  Тамара  Ковачевић  осмислиле  су  часове  овим  поводом  у  одељењима  I a, IV б и  IV ц. Ученици  су  тражили  податке  на  интернету  и  одговарали  на  питања  радећи  језички  квиз, правећи  пано  посвећен  језичким  групама, одговарајући  на  питања  о  сродности  језика  исл.

Матуранти  су   изузетно  успешно  решили  квиз  на  француском  језику. Радионицама  је  присуствовала  педагог  Снежана  Инђић. Библиотекари су направили пано овим поводом.

Фејсбук