Обавештење за родитеље о начину организовања и остваривања наставе у школској 2020/2021 години

ПОШТОВАНИ РОДИТЕЉИ

На основу Стручног упутства за организовање и остваривање наставе непосредним путем  и путем учења на даљину за средње школе у школској 2020/2021 години, а  на основу изјашњавања вас, родитеља и Одлуке наставничког већа, настава ће се  у нашој гимназији остваривати по комбинованом моделу, моделу Б а за само 29 ученика по моделу А, биће организована настава на даљину.

Настава по комбинованом моделу подразумева  да ће се одељења, од 1-4 разреда, делити на две групе. Прва половина одељења, по азбучном реду, рачунајући и оне ученике који су се определили за онлајн наставу, модел А, једне недеље долази у школу и прати наставу у школи. Друга половина одељења те недеље  ће остати  код куће и добијаће од наставника наставни материјал путем Гугл учионице коју ће школа користити за онлајн учење. Прате и ТВ часове путем Јавног медијског  сервиса РТС.

Ученици једне групе , када имају наставу у школи имају све часове по распореду.

Изборни програми се у оба модела наставе остварују онлајн, на даљину, сем када ученици представљају резултате рада и када се оцењују.

Настава на даљину, модел А, је посебан облик образовно васпитног рада где ученици програм наставе и учења  остварују коришћењем савремене информационо-комуникационе технологије за учење без боравка у школи …/ТВ часови путем Јавног медијског сервиса РТС/. Ученици који похађају само онлајн  наставу /модел А/ из оправданих разлога могу променити своју одлуку о изабраном моделу.

Према Правилникуо посебном програму образовања и васпитања ( “Сл.гласник РС“,бр.110/2020) дозвољено је одступање од 20% од прописаног плана и програма наставе и учења ( члан 4).

Часови трају по 30 минута.Први час у преподневној смени почиње у 7,30, а у послеподневној смени у 13,45. Одмори трају по 5 минута а велики одмор, после трећег часа 30минута.

На двонедељном нивоу ће се мењати смене, јер се групе ученика мењају сваке друге недеље.

Настава почиње 1.септембра 2020 године  у 7,30.

Сви запослени, наставно и ненаставно особље  и ученици у школи  носе маске.

Уколико Ваше дете има повишену температуру и/или симптоме респираторне инфекције не дозволите му долазак у школу.

Верујемо да ћемо поштујући све мере заштите здравља ученика и запослених омогућити свима безбедан боравак  и рад у школи.

Све детаљније информације можете добити од одељењских старешина.

Фејсбук