1. ЈУН – МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДЕЦЕ

Драга децо, драги ученици…

Чувена мисионарка Мајка Тереза је рекла: ʺСвако дете је непроцењиво вредно. Свако је Божије створење.ʺ

1925. године у Женеви је одржана прва Светска конференција о добробити деце. Тада је одлучено да 1. јун буде проглашен као Међународни дан деце. Овај датум је званично усвојен тек 25 година касније.

Циљ овог и сличних датума је говорити о добробити деце. Активност свих нас треба да буде усмерена у правцу друштвене бриге, заштите деце од разних злоупотреба и злостављања. Јер: ʺСви идеали света не вреде сузе једног детета.ʺ (Фјодор Достојевски)

Сваки дан би требало да буде дан подршке деци и породици, јер она је стуб сваког друштва

Честитамо вам овај диван дан!

Ваши школски библиотекари

Фејсбук