ОБЕЛЕЖЕНА ОНЛАЈН НЕДЕЉА У НАШОЈ ШКОЛИ

Онлајн недеља је годишња европска кампања за популаризацију дигиталне писмености и коришћења интернета. Ове године Онлајн недеља је одржана од 14. до 20. марта широм Европе (Get Online Week). Србија је седму годину заредом учествовала у кампањама током којих је кроз различите активности подстакнуто дигитално оснаживање грађана и којим је наглашена кључна улога информационо-комуникационих технологија у данашњем друштву.

GOW16-FB-banerНаша школа је други пут партнер Онлајн недеље. У оквиру  кампање организовали смо различите активности. Наши  ђаци су се придружили  кампањи кликом на Бројач и подржали учешће Србије.

Ученици 1б су у понедељак 14. марта  на часу рачунарства и информатике направили пано на тему „ЖЕНЕ У НАУЦИ“.

У уторак 15. марта у периоду од 13. до 14. часова наши ђаци су први пут учествовали на видео конференцији са школом из Шпаније. Видео конференција је део пројектних активности међународног eTwinning пројекта “Girls in IKT 2016” у коме учествују ученице наше школе.

Презентације на тему „ПРЕВАРЕ НА ИНТЕРНЕТУ“ су приказане у петак 18. марта у одељењима 4б и 4ц.

Фејсбук