Франкофони диктат

IMG_20160309_181131Дана 9. марта 2016. године у 18 сати у многим гимназијама у Србији као и на факултетима где се изучава француски језик одржан је франкофони диктат у оквиру обележавања марта:- месеца франкофоније. Ради се о писању диктата на француском језику  у организацији Француског Културног Центра. Задатак је био да се што прецизније, поштујући сва фонетска и граматичка правила напише непознати текст, исти за све учеснике овог изазова.

IMG_20160309_180806Наша гимназија је по први пут учествовала у овом догађају захваљујући нашим ученицама из одељења 3б Тамари Ковачевић и Сандри Ковачевић, и ученицама 2д Катарини Ковачевић, Магдалени Стевановић и Нади Станковић. Најбољи резултат је остварила Сандра Ковачевић и њен рад ће бити послат на даље рангирање.

Захваљујемо се свим учесницима на уложеном труду и ангажовању а Сандри честитамо на најбољем резултату.

Тамара Ковачевић, проф. француског и латинског језика

Фејсбук