НАША ШКОЛА У ПРОЈЕКТУ „ШТA НАМ ТЕШКО“

На иницијативу  Канеларије за младе општине Стара Пазова, наше ученице су се укључиле у пројекат  којим се оснажује и подржава активизам и идеје младих.

То је пројекат „Шта нам тешко“ који спрoводе Млади истраживачи Србије у партнерству са Покретом горана Војводине, ЦеГраД-ом из Обреновца и Народним парламентом из Лесковца уз подршку Министарства омладине и спорта Републике Србије.

Ученице наше школе Марта Марјановић, Ленка Блешић, Милица Ковачевић и Милића Ћурдић (све су ученице 3б одељења) су присуствовале презентовању овог програма. Ту су од госта из Покрета горана Војводине у Канцеларији за младе  добиле информације, и изнеле своје идеје.

Замисао наших ученица је да се оплемени простор у школи и око школе, новим клупама, жардињерама, а било је још идеја…

Очекујемо да се за ове идеје обезбеде средства и да ускоро крене реализација.

Честитамо нашим гимназијалкама на овом ангажману  и креативности.

Захваљујемо се Канцеларији за младе општине Стара Пазова на прилици да се наши ђаци укључе у ове активности, тако искажу своју креативност и оплемене простор на задовољство  свих у Гимназији, и ученика и запослених.

Пројектом у  нашој школи координира Душанка Савић, професор биологије.

Људмила Ракочевић, професор филозофије

Фејсбук