УСПЕСИ НАШИХ УЧЕНИКА НА КЊИЖЕВНОЈ ОЛИМПИЈАДИ У СРЕМСКИМ КАРЛОВЦИМА

Републичко такмичење из књижевности Књижевна олимпијада одржано је 12. маја у Сремским Карловцима. Организатори такмичења су Друштво за српски језик и књижевност Србије, Министарство просвете, науке и технолошког развоја и Карловачка гимназија. Такмичење су подржали Покрајински секретаријат за образовање,прописе,управу и националне мањине – националне заједнице, издавачке куће: Чигоја, Клет, Нови Логос, Едука и БИГЗ, као и Вукова задужбина.

Преко 1200 ученика основних и средњих школа из целе Србије учествовало је на овој светковини знања, а наши ученици су у оштрој конкуренцији показали одлично знање и постигли изузетне резултате.

1. место је освојила Милица Љујић (3д)

2. место Анђела Мрђа (3ц)

3. место Милица Лађевић (3д)

Будући да су оне ученице трећег разреда, својим успехом су обезбедиле и упис на Филолошки факилтет без полагања пријемног испита.

Ментор наших успешних ђака је професорка српског језика и књижевности Сандра Дроњак.
                Честитамо Милици, Анђели и Милици и поносни смо на њихов успех!

Фејсбук