ПОСЕТА САЈМУ ОБРАЗОВАЊА У БЕОГРАДУ

Ученици Гимназије „Бранко Радичевић“ су 08. марта 2019. године посетили међународни сајам образовања EDU fair 2019 у Београду.

Ова дводневна манифестација се традиционално догађа неколико година, гимназијалци је посећују редовно у циљу каријерног информисања.

Излагао је велики број  вискошколских установа из целе Србије (универзитети из Београда, Новог Сада чији је оснивач Република Србија али и факултети који су у проватном власништву).

Исто тако представљени су и факултети из Словеније, Хрватске, Аустрије, Италије, Немачке… Mноги од ових факултета нуде низ погодности за стиденте држављане Србије.  С обзиром да наши ученици у све већем броју одлазе у иностранство  на мастер студије, или као студенти учествују у  Ерасмус + програмима  мобилности, а неки чак и на основне студије, ово је било место да се додатно информишу о томе.

EDU Fair 2019“ је ђацима понудио низ радионица, презентоване су стипендије, усавршавања у иностранству, стручне праксе, тестове професионалне оријентације…

Са ђацима је била професор филозофије Људмила Ракочевић, члан Тима за каријерно вођење и саветовање.

Тим за каријерно вођење и саветовање

Фејсбук