СОЦИОЛОШКА ТРИБИНА СОЦИОЛОГИЈА И КРИМИНОЛОГИЈА

У свечаној сали Беле зграде 05.02.2019. одржана је трибина под насловом „ Социологија и криминологија“  за ученике другог, трећег и четвртог разреда Гимназије „Бранко Радичевић“ и ЕТШ „Вук Караџић“, који ове школске године слушају предмет социологија. Трибина је организована у сарадњи са Одсеком за социологију Филозофског факултета Универзитета у Новом Саду. Водитељи су били Владан Видицки и Милена Којић.

Ученици су сазнали шта социологија као наука проучава када је криминал у питању, које су то друштвено-патолошке појаве, девијације и врсте криминалних делатности које се јављају у друштву а које могу постати предмет социолошких истраживања. Ученици су постављали питања и активно учествовали, што је допринело развоју и ширењу њихових знања и интересовања.

У циљу промоције социологије као науке и професије социолога, ученици су упознати и са занимањима којима социолог може да се бави након завршетка студија.

Следећа трибина је планирана за април са темом „Социологија и медији“.

Оља Грбић, професор социологије

Фејсбук