ОБУКА НАСТАВНИКА ИНФОРМАТИКЕ ЗА НОВИ ПРОГРАМ У ПРВОМ РАЗРЕДУ ГИМНАЗИЈЕ

Завод за унапређивање образовања и васпитања у сарадњи са МПНТР је припремио додатну обуку „ОБУКА НАСТАВНИКА ИНФОРМАТИКЕ У 1. РАЗРЕДУ ГИМНАЗИЈЕ ЗА ПРОГРАМСКИ ЈЕЗИК PYTHON“. Планирано је да се обука реализује у два дела, при чему је први део са предавачем, а други део је онлајн и одвија се на порталу Петља

Први део oбуке за  око педесет наставника информатике у 1. разреду гимназије из  Школске управе Нови Сад је одржан 9.фебруара 2019. године. Домаћин наставницима је била  Гимназија „Јован Јовановић Змај“ из  Новог Сада. Предавач Дарко Перић, професор рачунарства и информатике из Митровачке гимназије, је најпре учеснике обуке подсетио на основне методичке принципе наставе програмирања и исходе и садржаје наставне теме Програмирање која се изучава у првом разреду гимназије. Промењен  је начин учења програмирања на нивоу општег образовања. Знање је потребно стицати решавањем проблема са ситуацијама блиским свакодневним. Уследило је представљање двају класичних методичих приступа у почетној настави програмирања, робот Карел и корњачина графика. У наставку су наставници самостално решавали постављене задатке у програмском језику Пајтон.

Из наше школе обуци су присуствовале професорке рачунарства и информатике, Весна Смуђа и Душанка Галечић.

Фејсбук