60. ТРАДИЦИОНАЛНИ РЕПУБЛИЧКИ ЗИМСКИ СЕМИНАР ЗА НАСТАВНИКЕ И ПРОФЕСОРЕ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И КЊИЖЕВНОСТИ

Републички зимски семинар за наставнике и професоре српског језика и књижевности одржао се 1, 2. и 3. фебруара 2019. године на Филолошком факултету Универзитета у Београду. Организатори Семинара су традиционално, поред Друштва за српски језик и књижевност Србије, Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије и Филолошки факултет Универзитета у Београду. Семинар се оджавао пре подне у Пленуму а после подне у секцијама (радионицама). Наставници су се упознали и са свим облицима такмичења у школској 2018/19. и свим планираним активностима Друштва за 2019. годину. Последњег дана је организован и Округли сто о актуелним питањима школства и образовања.

С намером да се награде најбољи наставници на 60. Републичком зимском семинару који улажу велике напоре и залажу се у припремању ученика за Републичко такмичење из књижевности „Књижевна олимпијада” и Републичко такмичење из српског језика и језичке културе од школске 2012/13. до 2017/18. године (шест година такмичења), а после утврђивања података, Друштво за српски језик и књижевност Србије доделило је признања наставницима основних школа који имају 3 и више награда, а наставницима средњих школа који имају 5 и више награда. Међу награђенима је и наша професорка српског језика и књижевности – Сандра Дроњак.

Фејсбук