НАЦИОНАЛНИ ДАН БЕЗ ДУВАНСКОГ ДИМА

У Србији се већ дуже од 20 година сваког 31. јануара обележава Национални дан без дуванског дима. Ове године је обележен под слоганом „Заштитимо се од дувана“. Истакнути су нови изазови у контроли дувана као што су употреба наргила и електронских цигарета међу младима.

Школски тим за безбедност и здравље на раду се са групом ученика другог разреда придружио овој акцији. Како би све ученике и запослене подсетили на штету коју дувански дим наноси њиховом здрављу, ученици су направили пано а у току је и анонимна анкета коју чланови тима спроводе међу ученицима првог разреда са циљем да се сазна колико ученика првих разреда пуши и колико су свесни последица пушења, а од резултата анкете зависиће даље активности.

Тим за безбедност и здравље на раду

Фејсбук