Обележен Светски дан борбе против AIDS-a

Овај дан се широм света обележава 01. децембра. Људи широм света се боре против ове болести.Први пут је овај дан обележен 1988. године. Треба да се подсетимо и млађим генерацијама преносимо зашто је овај дан значајан и како се заштити против ове опаке болести.

У нашој школи је у понедељак 03. децембра обележен Светски дан борбе против сиде. Црвени крст Стара Пазова у сарадњи са нашом школом и њеним тимом, указао је ученицима на све проблеме у вези ове болести. У холу школе је био постављен штанд са  промотивним материјалом. Ученицима четвртог разреда приказан је филм „Дечко који се стидео“, а затим  одржано предавање о полно преносивим болестима и заштити од истих. Сазнали су да сида није нестала, да треба да се победе предрасуде и јача свест.

Дијана Драгин

проф. српског језика и књижевности