ШЕСТ УЧЕНИКА СЕ ПЛАСИРАЛО НА РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊА ИЗ ИНФОРМАТИЧКЕ И РАЧУНАРСКЕ ПИСМЕНОСТИ „ДАБАР“

У периоду од 19. до 23. новембра 2018. године у Гимназији је одржан школски ниво међународног такмичења из информатичке и рачунарске писмености „Дабар“.

Наши ученици су се такмичили у две категорије „Дабар“ где се такмиче ученици првог и другог разреда и где је задатке решавало 167 ученика и у категорији „Старији дабар“ где су учествовали ученици трећег и четвртог разреда а такмичило се 56 ученика.

Ово такмичење се одвија путем Интернета, тако што се ученик пријави на систем такмичења и има 40 минута да реши 12 задатака.

У категорији „Дабар“ је из Србије учествовало 8327 ученика а само је 76 изборило пласман на републичко такмичење а међу њима и 6 наших ученика

Ковачевић Лука (1ц), Сладаковић Вања (1ц), Фарага Михаела (1ц), Момчиловић Милош (2ц), Сладаковић Сара (2ц) и Шатев Дарко (2д).

Ученицима честитамо и желима да буду успешни и на  државном нивоу такмичења које ће се за ученике са подручја Војводине одржати у Новом Саду.