ИЗЛОЖБА ЦРТЕЖА

Ученици 3а и 4ц одељења у петак 16. новембра, у пратњи проф. српског језика и књижевности Дијане Драгин, су посетили изложбу цртежа Манета Трбовића у холу позоришне сале у Старој Пазови.

Мане Трбовић је наш суграђанин, рођен 1981.године. Од 2010.године је члан УЛУ Леонардо. Мане црта портрете познатих личности. Своје радове објављује у хумористичним сатиричним новинама  „Шипак“. Учествовао је на неколико колективних и самосталних изложби.

Наши ученици су видели самосталну Манетову изложбу. Били су одушевљени портретима на којима су видели Слободу Мићаловић, Дубравку Мијатовић, Сашу Ђорђевића, Мију Алексића, Чкаљу и многе друге личности.

Поред изложбе коју су будно посматрали, у холу позоришне сале дочекао их је пазовачки глумац аматер Милан Дудић, који им је рецитовао стихове познатих песника. Било је ово лепо дружење и добра сарадња наше школе са Центром за културу.

Дијана Драгин

проф. српског језика и књижевности