I N M E M O R I A M

Б Р А Н К А   Н И Ш Е В И Ћ

(6.3.1962–29.9.2018)

У суботу 29. септембра, у својој 56. години, напустила нас је Бранка Нишевић, професорка енглеског језика и књижевности.

Рођена је 6. марта 1962. у Београду. Основну и средњу школу завршила у Старој Пазови, а дипломирала 1985. године на Филолошком факултету у Београду и стекла звање професора енглеског језика и књижевности.

30. маја 1992. изабрала је Драгослава за свог животног сапутника, а 1. окобра, две године касније, родио им се син Дамјан.

Радила је у Гимназији „Бранко Радичевић“ од 1997. године као професорка енглеског језика и књижевности и дуги низ година је с великим успехом водила и драмску секцију.  Била је и судски тумач и преводилац, а 2015. основала и Школу за учење страних језика New Conept Plus.

Бранка се посебно истицала својом хуманошћу, племенитошћу, великом радном и животном енергијом. Била је мајка, супруга, професорка, пријатељ и друг.

Нека Ти је вечна слава.

Колектив Гимназије „Бранко Радичевић“