МЕСЕЦ СОЛИДАРНОСТИ У ГИМНАЗИЈИ

Црвени крст Стара Пазова сваке јесени има акцију „Солидарност на делу“. Нажалост, постоје грађани који немају од чега да живе и стрепе над својом судбином. Овом акцијом се ублажава сиромаштво наших суграђана, а ми постајемо хуманији. Многи од нас немају много, али наше мало је много онима који немају ништа.

Гимназијски тим за сарадњу са Црвеним крстом, професорица психологије Снежана Вујачић и гимназијалци – волонтери Црвеног Крста укључили су се у ову акцију и спровели је у дело. Свако одељење наше школе дало је свој допринос овој акцији. Прикупили смо намирнице, слаткише, кућну хемију, средства за личну хигијену и половну гардеробу. Ђаци су овом акцијом показали своју хуманост и солидарност на делу.

Акција је трајала три недеље. 05.0ктобра. 2018.г. радници Црвеном крста су однели прикупљену помоћ за најугроженије. Била је ово успешна сарадња наше школе и Црвеног крста. Хвала свим ученицима и професорима који су допринели успеху акције „Солидарност на делу“.

Дијана Драгин

проф. српског језика и књижевности