ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА

У  целој  Европи  26. септембар  се  обележава  као  Европски  дан језика.  У нашој  земљи  такође  промовише  се  учење  страних  језика, мултикултуралност, неговање  лингвистичке  разноврсности.

У  нашој  школи  организовали  смо  наставу  француског  језика  тог  дана  на  другачији   начин.  Ученици  одељења  2б  и  2ц   су  радили  Kahoot  quiz  на  француском  језику, правили  су пано  на  тему  прославе  Европског  дана  језика, разговарали пуно   и  сазнали  нове  чињенице  о  језицима  у  свету,  у  Европи, о  језичким  групама  и  слично.

Са  ученицима  су  радиле  њихове  професорке  Душанка  Галечић, професор  рачунарства и информатике      и  Тамара  Ковачевић, професор  француског  и   латинског  језика.  Часовима  су  присуствовале  разредне  старешине 2б  и  2ц  одељења   Весна  Смуђа  и  Људмила  Ракочевић  као  и  педагог  школе  Снежана  Инђић.

Овај  догађај  у  нашој  школи  професорке  су  пријавиле   на  мапи  средњошколских  догађаја  електронским  путем.

Тамара Ковачевић, професор француског језика