НАШИ УЧЕНИЦИ НИКОЛА И СЕРГЕЈ У ФИЛМУ „ ЕУ и ја, вЕрУј ми и за тебе је“

У Београду је недавно сниман филмски запис  „ЕУ и ја, вЕрУј ми и за тебе је“. Филм је снимљен с намером да се чују мишљења младих о европксим интеграцијама.

На снимање су позвани ученици наше Гимназије, Никола Гашпарић и Сегеј Савић.  Они су говорили веома убедљиво и разложно, износили су аргументе и показали да владају темама која превазилази оквире наставног програма, а актуелне су и занимљиве, посебно младим људима.

Филм је сниман у сарадњи  ЕУ инфо центра и Београдске отворене школе. Осим наших гимназијалаца учествовали су садашњи и бивши сдутенти БОШ-а.

Захваљујемо се ЕУ инфо центру на прилици коју су пржили нашим ученицима Николи и Сергеју, захваљујемо се и Београдској орвореној школи на позиву . Драго нам је да су од свих средњошколаца из читаве Србије изабрали наше ђаке.

Наша Гимназија сарађује са ЕУ инфо центром и Београдском отвореном школом кроз многе  активности. На задовољство наставника и ученика који тако проширују своја знања и добијају прилику да се искажу и изван школе.

Људмила Ракочевић, професор филозофије

Филм можете погледати овде