ПРВАЦИ СВЕТА У ОДБОЈЦИ – НАШЕ ОДБОЈКАШИЦЕ ОСВОЈИЛЕ ЗЛАТО

Светско школско првенство одржано је у Брну (Чешка Република) од 2. до 10. јуна а нашу земљу је представљала наша Гимназија „Бранко Радичевић“.

Следеће девојчице наше школе су представљале Србију: Јована Миросављевић, Вероника Ђокић, Теодора Симеуновић, Матеа Пушкарић, Ивана Лихтлер, Вања Савић, Милица Медвед, Ирина Милановић, Наталија Танасковић, Милица Николић, Милана Шарац и Јелена Васић. Поменуте девојчице су за осам дана одиграле седам утакмица без пораза и постале први пут у историји Србије прваци света. У групној фази побеђене су Грузија, Португал и Израел, док смо у елиминационој фази победили Италију, Словачку, затим у полуфиналу фаворита Турску и у финалу Немачку.

Следеће светско школско првенство у одбојци одржава се за две године у Бразилу. Борићемо се да постанемо прваци наше земље и на тај начин остваримо право да представљамо Србију у Бразилу.