СВЕТСКИ ДАН ПОРОДИЦЕ

15. маја у холу Гимназије обележен је Светски дан породице. Михајло Дмитрашиновић је говорио о  савременој породици у односу на традиционалну, улогама родитеља, утицају на децу… О улози мајке и значају родитељства говорила је  мајка четворо деце Слађа Грујић бивша ученица Гимназије.

Ученици су говорили о асоцијацијама на реч породица : доброта, сигурност, љубав, понос, срећа ,сродство, заједница, мир,гнездо, поверење… говорило  се и о непотпуним породицама, хранитељским породицама, породицама без деце… при чему се истакло да су за децу битни љубав и сигурност  а за очување породице међусобно поштовање, улагање, допринос свих чланова… и надасве  љубав.

Тим за сарадњу са породицом