“ Песниче народа мог“ – Зонска смотра рецитатора

Савез уметничког стваралаштва аматера Војводине и Центар за културу Ковин организовали су у четвртак 29. марта 2018.г. зонску смотру рецитатора. Смотра је почела у 10 часова за најмлађи узраст. Такмичење за старији узраст почело је у 14 часова. Чланови оцењивачке комисије били су : Миодраг Петровић – глумац СНП-а, Ана Хрћан Лесковац – професор, Фазекаш каталин – професор и Нику Чобану – новинар.

Петнаест рецитатора такмичило се за пласман на покрајинско такмичење. Међу њима је био и ученик наше школе Марко Арсенијевић 2а. Марко је рецитовао песму „Свакидашња јадиковка“, песника Тина Ујевића, и успео да се избори за пласман на покрајинско такмичење. Покрајинска смотра рецитатора за старији узраст, одржаће се  22.априла 2018.г, у са почетком у 11 часова, у центру за културу у Сечњу.

Дијана Драгин

проф. српског језика и књижевности