МАТУРАНТ ДЕЈАН СТАНЧЕВИЋ ОСВОЈИО ДРУГО МЕСТО НА РЕПУБЛИКОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ ФИЗИКЕ У НИШУ

Републичко такмичење из физике за ученике средњих школа и гимназија Србије одржано је 22. и 23. марта 2018 године у Нишу.

Захваљујући изванредним резултатима на претходним нивоима такмичењима на државном првенству је учествовао и Деја Станчевић, ученик 4Д одељења гимназије „Бранко Радичевић“.

Дејан је и овог пута бриљирао, био сјајан и освојио друго место. У конкуренцији ученика који су из специјализованих гимназија или специјализованих одељења, Дејан је био изванредан и освојио вицешампионску титулу.

Пред Дејаном су квалификације за такмичења из физие и астрономије  у Португалији и Кини. С обзиром да је већ суделовао на међународним такмичењима у Индији (2016.године) и на Таланду (2017. године) сигурни смо да ће и овог пута успети.

Дејана је за такмичење припремала Светлана Инђић, професор физике.

ЧЕСТИТАМО ДЕЈАНУ СТАНЧЕВИЋУ И МЕНТОРУ СВЕТЛАНИ ИНЂИЋ!

ПОНОСНИ СМО НА ОВАЈ ДЕЈАНОВ УСПЕХ.

БРАВО ДЕЈАНЕ!!!