ОПШТИНСКА СМОТРА РЕЦИТАТОРА

У петак 16. марта 2018.г. са почетком у 10 часова у позоришној сали, а у организацији Савеза аматера општине Стара Пазова, одражана је општинска смотра рецитатора. Дуги низ година деца и одрасли из наше општине такмиче се у три старосне групе ( млађи, средњи и старији узраст) на овом такмичењу. Рецитаторе је поздравила председница Савеза аматера Анђелка Мали топлим речима о значају поезије и рецитовања. Стручни жири био је у саставу Миодраг Петровић глумац СНП-а и педагог Мирушка Кочиш.

У групи старијег узраста такмичило се 12 рецитатора. Нашу школу представљало је седам рецитатора: Арсенијевић Марко 2а, Бежановић Марко 4ц, Галијаш Наталија 3ц, Дворницки Тијана 2а, Љуштина Стеван 3д, Мраковић Невена 2а и Урошевић Ирена 3д. Марко Бежановић и Наталија Галијаш рецитовали су своје песме. На окружно такмичење пласирали су се Арсенијевић Марко 2а који је рецитовао песму Тина Ујевића „Свакидашња јадиковка“ и Галијаш Наталија 3ц са својом ауторском песмом „Занесена песма“.  Сергеј Савић и Лора Мершак, ученици наше школе, на овом такмичењу представљали су КУД „Бранко Радичевић“, чији су чланови и својим рецитаторским способностима обезбедили су себи пролазак у други круг такмичења. Свим такмичарима желимо много среће и успеха на окружном такмичењу.

Окружно такмичење рецитатора одржаће се у недељу 25. марта 2018.г. у Сремској Митровици.