ФРАНКОФОНИ ДИКТАТ 2018

У  нашој   школи   је   6.  марта   одржан   овогодишњи    франкофони   диктат.  Диктирање    непознатог   текста   на   француском   језику   се   одржава   сваке   године   у   марту  , месецу  који   је    на   целом   свету  означен   као   месец   франкофоније.   У  свим   школама   које   су    изразиле   жељу   да   учествују   широм   Србије, исти   текст  се   диктирао   истог  дана  и у  исто   време.    У    нашој  школи   овај   диктат   у   организацији   Француског   Културног   Центра   се    одржава већ    неколико  година.   Учествовали    су   ученици    1б, 1ц, 3ц  и   4д   одељења. Најбољи   радови   биће   послати   организатору    на    даље    национално  рангирање.  Диктат  су   организовале  професорке   француског  језика   Тамара Миљанић и  Тамара  Ковачевић.  Хвала   свим  ученицима    који  су   учествовали!

Тамара   Ковачевић, професор  француског   језика