Промоција стипендирања студија у Мађарској Stipendium Hungaricum у Фондацији Темпус у Београду

Ученици 3.разреда Гимназије „Бранко Радичевић“ су у четвртак 08. фебруара 2018.године посетили Информативни центар Фондације Темпус у Београду. Повод посете је било информисање о могућностима студирања у  суседној Мађарској. Силвија Келемен из Мађарске  је представила програме основних, мастер и доторских студија уноверзитета у Будумпешти и Дебрецину. Погодности за стране држављане су многобројне,стипендије се могу добити по више основа,  а студирање у Мађарској је годинама уназад интернационализовано и засновано на дугој и богатој  традицији.

Презентација је одржана на енглеском језику. Наши гимназијалци су тако проверили своје умеће конверзације на овом  језику, који  у Гимназији изучавају као први страни језик.Судећи по питањима која су постављали, и интересовању које су показали за оно о чему је говорила гошћа из Мађарске, спремни су да наставе школовање, на основним, или мастер студијама, и у иностранству.

Захваљујемо се Фондацији Темпус на позиву да се и наше ученици укључе у предтсвљање програма Stipendium Hungaricum.

Са ученицима је била Људмила Раочевић, професор филозофије, координатор Тима за каријерно вођење и саветовање.

Људмила Ракочевић