ЂАЦИ ПРИСУСТВОВАЛИ ТРИБИНИ ЦРВЕНОГ КРСТА ПОВОДОМ НАЦИОНАЛНОГ ДАНА БЕЗ ДУВАНСКОГ ДИМА

Национални дан без дуваснког дима је 31.јануар. У Србији се обележава већ две деценије, а ове године под слоганом „Одрасли пуше и мене гуше“.

Тим поводом Црвени крст Стара Пазова је организовао едукацију у форми трибине, намењену средњошколцима. На трибини је о штетности дуванског дима говорио др Мишо Филип.

Велики број ученика  другог, трећег и четвртог разреда  наше Гимнази су сеодазвали позиву Црвеног крста и присуствовали трибини. Ученици су сазнали много података, од статистичких, да у Србији чак 35 одсто одраслог станивништва пуши, до тога колико су  и „пасвни пушачи“  угрожени.

Безбедност и здравље ученика и запослеих су апсолутни приоритети у раду наше школе. Зато је ова својевсрсна едукација била корисна за све.  Надамо се да је ученицима пружила чврсте и уверљиве аргументе о штетности пушења по здравље свих.

Захваљујемо се Црвеном крсту на организацији и реалицзацији ове  трибине.

Људмила Ракочевић, професор филозофије

Прилог РТВ Стара Пазова о трибини можете видети овде